Kantarcı Kardeşler Kollektif Şirketi 1964 yılında kurulmuş bir şirkettir. Türkiye’deki sayılı kollektif şirketlerden biridir. Bilindiği üzere Türk Ticaret kanununa göre kolektif şirketlerin yapısı tüm A.Ş. lerden ve LTD.ŞTİ lerden çok daha fazla güvenilirdir.Çünkü ortaklar tüm mal varlıklarıyla şirketlerinden sorumludurlar. 1964 yılından beri şirketimizin geçirdiği yıllar boyunca gerek devlet nezdinde gerekse de çalıştığımız özel firmalar ve bankalar nezdinde hiçbir olumsuzluk yaşanmamıştır. Çeşitli bayilikler alınmış,bir çok farklı süreçlerden geçilmiş ancak tümünde de şirket yapımızın sağlamlığından dolayı faaliyetimiz devam etmiştir.

1996 ylında şirket ortaklarından Özyar kantarcı şirket bünyesinde bulunan Karabulut benzin istasyonunu alarak şirket ortaklığından ayrılmış yerine Orçin Kantarcı geçmiştir. Yine 2001 yılında şirket ortağı Tayyar Kantarcı otel Kantarcıyı ve goodyear lastik bayiliğini alarak yerine Burçin Kantarcıyı bırakmıştır. O sırada Kantarcı Kardeşler koll.şti. bünyesinde Yeşilköy benzin istasyonu ve müteahhit ve köy satışları için kullanılmakta olan tankerler kalmıştır.2001 yılından itibaren akaryakıt satışına ağırlık verilmiş o arada bpgaz Akşehir tüpgaz bayiliği alınmış ,bu bayilik te daha sonra Bpgaz Antalya bölgesi tüpgaz distribütörlüğü yolunu açmıştır.2010 yılında Antalya da başlayan bu işin ardından da yine Antalya merkezde bp düden benzin istasyonu işletmeciliği devralınmış ve yaklaşık 8 aydır da bu iş devam etmektedir.

Kantarcı Kardeşler Kollektif Şirketi 1964 yılında kurulmuş bir şirkettir. Türkiye’deki sayılı kollektif şirketlerden biridir.Kollektif şirketler ,ortaklar tüm mal varlıklarıyla şirketlerine kefil olduğundan en güvenilir şirket yapısıdır.

1964 yılından beri şirketimizin geçirdiği yıllar boyunca gerek devlet nezdinde gerekse de çalıştığımız özel firmalar ve bankalar nezdinde hiçbir olumsuzluk yaşanmamıştır. Çeşitli bayilikler alınmış,bir çok farklı süreçlerden geçilmiş ancak tümünde de şirket yapımızın sağlamlığından dolayı faaliyetimiz büyüyerek devam etmiştir.

Firmamız genellikle enerji sektöründe faaliyette bulunmasına ragmen geçen 54 yılda firmamızın birikimlerinden bir çok farklı kuruluş meydana gelmiş ve halen faaliyetlerine devam etmektedirler.Bunlardan en önemlisi Kantarcı gıda sanayi ve ticaret a.ş. firmasıdır.Kantarcı Yem markası altında hayvan yemi üretimi ve besi ve süt hayvancılığı yapmakta olan bu firmada Kantarcı kardeşler koll.şti. ortaklarının %30 hissesi bulunmaktadır.

Akşehir merkezli firmamızın Antalya,Isparta illerinde de şubeleri bulunmaktadır.Akşehir Konya karayolu üzerinde bulunan BP akaryakıt istasyonundaki akaryakıt satışı yanında Isparta,Ilgın,Akşehir,Kemer,Serik ve Antalya içerisinde de 3 adet olmak üzere 8 adet dükkandan lpg tüp toptan ve parakende satışı ile hizmet vermektedir.Bunların dışında yine lpg tüp ve damacana su satışı yapan 15 adet araçla tüm bölgede hizmet vermeye devam edilmektedir.Bu sayılan bölgelerin tamamındaki abonelere en geç 30 dakika içerisinde hizmet verilmektedir.

Antalya Isparta ve Akşehir deki servislerimizle aynı zamanda tüm lpg kullanan işyerlerine ve büyük kuruluşlara da toplu olarak her türlü lpg tüp tedariği en uygun fiyatlarla güvenle ve hızlı bir şekilde sağlanmaya devam etmektedir.

Akşehir’deki bp akaryakıt istasyonumuzdan hem eski ipek yolu olan Afyon Konya karayolu üzerinden geçen kamyon ve özel araçlara hem de istasyonumuz çevresinde bulunan yaklaşık 25 adet köye köy tankerimizle akaryakıt ikmaline devam etmekteyiz.

Akşehir ve Isparta’da Hayat damacana Su ile Antalya da ise Bozdağ Nil madran ve Birdağ madran damacana sul toptan distribütörlük ve perakende satışına devam edilmektedir.

Tüm bunların yanında Antalya ,Afyon ,Kütahya Manavgat bölge bayilerinin lpg tüp nakliyeleri de tarafımızdan yapılmaktadır.